wydarzenia

9 listopada 2010r.

foto

Kwiatowy zawrót głowy to nie tylko tytuł pokazu mającego miejsce na Rynku Hurtowym Broniszach, ale również fraza, która w doskonały sposób zbiera całą gamę estetycznych emocji i uczuć po obejrzeniu tegoż. Gwiazdami pokazu byli Mariola Miklaszewska z Polski, Anemie Duchateau z Belgii oraz Jaap Wisie z Holandii. Trzy różne osobowości prezentujące zupełnie odmienne style. Łączy ich na pewno jedno miłość do kwiatów. Całość pokazu była podzielona na dwie części; florystyka ślubna i bożonarodzeniowa. Oprócz tego można było podziwiać pomysłowo udekorowane świąteczne stoły, każdy z występujących florystów przygotował jedną propozycję. Cały pokaz był ciekawy, dynamiczny, do czego w znacznym stopniu przyczynił się konferansjer Marcin Janos Krawczyk. Pokazowi już tradycyjnie towarzyszył kiermasz książek i czasopism fachowych. Tego typu wydarzenia są doskonałym dowodem na to, że florystka jest sztuką wymagającą niezwykłej precyzji, pomysłowości i, że wciąż może zaskakiwać.

27-29 sierpnia 2010r.

foto

Raz do roku w warszawskich halach EXPO XXI odbywa się największa w tej części Europy impreza ogrodnicza "Zieleń to życie" organizowana przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni. Impreza ma już 17 lat tradycji i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wśród wystawców są szkółkarze z Polski i z zagranicy, firmy oferujące nowoczesne technologie w ogrodnictwie, producenci elementów małej architektury ogrodowej, donic a także fachowe wydawnictwa. Można podejrzeć ciekawe aranżacje ogrodowe i poznać najnowsze odmiany drzew, krzewów i bylin. W tej edycji miałam okazję aranżować stoisko jednego z wiodących importerów doniczek i wszelkiego rodzaju osłonek Deco Flora. Bogactwo asortymentu oraz ciekawie wyeksponowane towarów przyniosło efekt w postaci dużego zainteresowania i nowych kontaktów handlowych dla firmy. Jest to naprawdę ciekawa impreza, warto poświęcić jeden dzień weekendu na przełomie sierpnia i września ,aby nacieszyć się piękną zielenią w środku miasta.

27-31 lipca 2010r.

foto

Jest taka piękna wioska na ziemi warmińskiej, gdzie w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu żyją ludzie i anioły. Wieś ta nazywa się Suryty. I właśnie tam w upalnej końcówce lipca, przeplatanej ożywczymi deszczami zebrało się kilkanaście osób, których połączyła pasja, entuzjazm i wspólna praca. Inspiracją i jedynym materiałem tworzonych prac były elementy zbierane wprost z lasu, pól i łąk a nawet pobliskiego jeziora. W dzień tworzyliśmy wieczorami wsłuchiwaliśmy się w siebie i odgłosy przyrody przy ognisku. Uwiecznieniem kilkudniowego pleneru była dwudniowa wystawa w Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Doprawdy były to cudowne, dające wiele inspiracji i natchnienia do działania, a przy tym bardzo pracowite wakacje florysty.

17 lipca 2010r.

foto

W warszawskim Ogrodzie Botanicznym UW odbyła się kolejna już VIII edycja FESTIWALU RÓŻ. Odwiedzający goście mogli poza stałą ekspozycją pięknych, często rzadkich bylin, krzewów i drzew podziwiać różane kompozycje promujące nowe odmiany a także obiekty floralne. Imprezie towarzyszył kiermasz i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jak co roku, w ramach festwalu Biuro Kwiatowe Holandia wraz z kwartalnikiem Bukiety i przy mecenacie Ogrodu Botanicznego ogłosiło konkurs florystyczny na kwiatowy prezent. Ponieważ zadana tematyka jest jednym z elementów oferty naszej Pracowni chętnie zgłosiłam swoje uczestnictwo. Moje prace zostały zauważone i wyróżnione. Więcej pod tym linkiem .